Congoforum Congoforum

print

Nieuwstelex

11.06.08 "Congo kan exporteur van voedsel worden" (CongoForum)


KINSHASA – Het Congolese ministerie van Landbouw, Visserij en Veeteelt zoekt naar een antwoord op de internationale voedselcrisis. Volgens Radio Okapi denkt het ministerie meer bepaald aan twee mogelijke maatregelen.

Secretaris-generaal Thomas Kembola is van mening dat de Congolese boeren beter zaaigoed, meststoffen en andere materialen moeten krijgen om hun productie te kunnen vergroten. Een maatregel die dringend is, klinkt het. Daarnaast moeten de wegen beter worden zodat de boeren hun productie makkelijker naar mogelijke afnemers kunnen vervoeren.

Het ministerie ziet de voedselcrisis vooral als een kans voor Congo. We hebben nu de kans om onze landbouw serieus op te krikken, luidt het. Congo voert nu veel voedsel in, terwijl het alles heeft om een exporteur van voedsel te worden.

Kembola sprak dinsdag op een bijeenkomst van de ‘Alliance belgo congolaise’. Hij had het ook over de ‘landbouwcode’ als middel om investeringen in de landbouw aan te moedigen. Deze tekst wordt nu besproken in de Congolese Nationale Assemblee.

© CongoForum, 11.06.08

< Terug